
Kathy Black Medium Dial Mesh Strap Women's Watch
Ready to party, literally. With eye-catching details and a vibrant finish, this watch is your go-to accessory for all things fun. Perfect with a little black dress or your fave tee—it’s time to turn heads.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Black |
| Strap Material | Steel Mesh Band  |
| Clasp Style | Deployment |
| Dial Diameter | 36.5 mm |
| Dial Color | Glitter Black |
| Dial Shape | Round |
| Gender | Women |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | ANALOGUE |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 Year on Machine Only |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE ANDÂ AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS, 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Ready to party, literally. With eye-catching details and a vibrant finish, this watch is your go-to accessory for all things fun. Perfect with a little black dress or your fave tee—it’s time to turn heads.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Black |
| Strap Material | Steel Mesh Band  |
| Clasp Style | Deployment |
| Dial Diameter | 36.5 mm |
| Dial Color | Glitter Black |
| Dial Shape | Round |
| Gender | Women |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | ANALOGUE |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 Year on Machine Only |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE ANDÂ AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS, 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
Description
Ready to party, literally. With eye-catching details and a vibrant finish, this watch is your go-to accessory for all things fun. Perfect with a little black dress or your fave tee—it’s time to turn heads.
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Black |
| Strap Material | Steel Mesh Band  |
| Clasp Style | Deployment |
| Dial Diameter | 36.5 mm |
| Dial Color | Glitter Black |
| Dial Shape | Round |
| Gender | Women |
| Dial Material | Stainless Steel |
| Display Type | ANALOGUE |
| Movement Type | QUARTZ |
| Warranty | 1 Year on Machine Only |
| Water Resistance | NO |
| Care Instructions | KEEP AWAY FROM MOISTURE ANDÂ AVOID ROUGH USAGE |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS, 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |






















