🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale

1 / 8
+3
Utopia Black Medium Rectangle Dial PU Strap Unisex Watch
The Utopia Rosegold Black PU Strap Watch is the perfect choice for the minimalist you! This beauty with a rosegold is subtle, elegant and yet makes a statement! Pair this with any look, and you are ready to take on the week with confidence and style!
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Black |
| Strap Material | Faux Leather |
| Clasp Style | Buckle |
| Dial Diameter | 42mm x 35mm |
| Dial Color | Black |
| Dial Shape | Rectangle |
| Dial Material | Stainless Steel & Glass |
| Display Type | Analog |
| Movement Type | Quartz |
| Warranty | 1 Year On Watch Machine |
| Water Resistance | Non-resistant |
| Care Instructions | Keep away from moisture and avoid rough usage |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
The Utopia Rosegold Black PU Strap Watch is the perfect choice for the minimalist you! This beauty with a rosegold is subtle, elegant and yet makes a statement! Pair this with any look, and you are ready to take on the week with confidence and style!
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Black |
| Strap Material | Faux Leather |
| Clasp Style | Buckle |
| Dial Diameter | 42mm x 35mm |
| Dial Color | Black |
| Dial Shape | Rectangle |
| Dial Material | Stainless Steel & Glass |
| Display Type | Analog |
| Movement Type | Quartz |
| Warranty | 1 Year On Watch Machine |
| Water Resistance | Non-resistant |
| Care Instructions | Keep away from moisture and avoid rough usage |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |
$10.52
Utopia Black Medium Rectangle Dial PU Strap Unisex Watch—
$10.52
Description
The Utopia Rosegold Black PU Strap Watch is the perfect choice for the minimalist you! This beauty with a rosegold is subtle, elegant and yet makes a statement! Pair this with any look, and you are ready to take on the week with confidence and style!
| SPECIFICATIONS | |
| Strap Color | Black |
| Strap Material | Faux Leather |
| Clasp Style | Buckle |
| Dial Diameter | 42mm x 35mm |
| Dial Color | Black |
| Dial Shape | Rectangle |
| Dial Material | Stainless Steel & Glass |
| Display Type | Analog |
| Movement Type | Quartz |
| Warranty | 1 Year On Watch Machine |
| Water Resistance | Non-resistant |
| Care Instructions | Keep away from moisture and avoid rough usage |
| Net quantity: | 1N |
| Country of Origin | China |
| Imported/Marketed/Packed By: | JW Brands Private Limited: NO.5C-917, 5TH CROSS , 1ST BLOCK, HRBR Layout, Kalyan Nagar Post, Bengaluru Urban, Karnataka, 560043 |
| Customer Care details Email: | [email protected] TEL:08068970285 |






















